انتقال دانشجو از دانشگاههای ترکیه به دانشگاههای اروپایی

دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های ترکیه بعد از گذراندن حداقل ۶۰ واحد درسی در دانشگاههای خود می توانند برای دوره های ۳-۴ ساله، برای ادامه تحصیل در رشته خود یا رشته های نزدیک به رشته ی خود به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی منتقل شوند. این ۶۰ واحد درسی در صورت تایید دانشگاه مقصد مورد قبول واقع شده و دانشجویان از ترم سوم مشغول به تحصیل می شوند و در غیر این صورت نهایتاً از ترم دوم به تحصیل خود ادامه می دهند.

انتقال دانشجويان دانشگاه هاي تركيه به دانشگاه هاي كشورهاي خارجي برای انتقال به دانشگاه های خارجی و خصوصاً دانشگاه های انگلستان از این کشور دو نکته ی مهم و قابل توجه است.یکی نمره ی معدل واحدهای گذرانده و دیگری مدرک زبان انگلیسی است.به این ترتیب اگر دانشجو دارای نمره ۶ آیلتس و نمره ی معدل ۲٫۵۰ از ۴ باشد امکان انتقال به دانشگاه های مقصد را دارا می باشد و اگر دانشجو مدرک زبان نداشته باشد می تواند در دوره های آمادگی زبان ترم تابسستان “pre-sessional” شرکت کند.

برای انتقال به دانشگاههای آمریکایی و کانادا دانشجویان می بایست درس های گذرانده در ترکیه را معادلسازی “evolution credit” نمایند.در همین معادل سازی دانشگاه و ترم تحصیلی جدید دانشجویان مشخص خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *