معرفي دانشگاه آنادولو اسكي شهير ( Anadolu_Üniversitesi )

دانشگاه آنادولو ( آناتولي)
دانشگاه آنادولو يا همان آناتولي یکی از اولین دانشگاه های بزرگ و مبتکر درون ترکیه می‌باشد و براي متقاضيان تحصيل در تركيه دانشگاهي ممتاز به شمار مي رود. این دانشگاه ۱۲ دانشکده،۷ کالج غیر هنری،۴کالج هنری،۹ موسسه آموزشی و ۲۸مرکز تحقیقاتي را در خود جای داده که ازمیان آنها ۳ دانشکده به تحصیلات از راه دور(distance learning)اختصاص داده شده و ۹۳۰ هزار دانشجو از طریق آنها مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه در سال ۱۹۵۸ با عنوان آکادمی اقتصاد و علوم_تجاری در شهر اسکیشهیر بنا شد. ۸ درصد از جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند که رقمی بالغ بر ۶۰۰۰۰۰ نفر است. اين شهر در ۲۲۹ كيلومتري آنكارا و ۳۲۹ كيلومتري استانبول قرار دارد. یونوس_امره(yunus emre )، ساختمان اصلی دانشگاه است که در مرکز شهر اسکیشهیر واقع شده است. تعدادی از دانشکده ها، هنرستان ها، مراکز فرهنگی و مركز مدیریت در این ساختمان مستقر هستند. دیگر قسمت‌ها مانند دانشکده‌های فنی و مهندسی، کالج‌های تربیت_بدنی و ورزشی، کالج‌های هوانوردی غیر نظامی و دانشکده معماری در ساختمان دیگر این دانشگاه به نام ایکی ایلول(iki eylul) قرار دارند که در مسافتی حدوداً ۵ دقیقه‌ای از مرکز شهر واقع است.

این دانشگاه سیاست‌های خود را بر پایه ایجاد یک سیستم دانشجو محور پایه ریزی کرده است و تمركز اصلي سياست هاي آن بر دانشجويان است. دانشکده‌های این دانشگاه کاملاً به روز رسانی شده و با تکنولوژی روز هم خوانی دارد. در دانشگاه آنادولو سعی می‌شود به دانشجویان امکانات کافی تحقیقی داده شود. زبان آموزشی این دانشگاه را سه زبان ترکی، آلمانی، انگلیسی تشکیل می‌دهد و كليه دانشجویان حتماً در یک دوره فشرده زبان انگلیسی شرکت می‌کنند.

دانشگاه آنادولو بیش از ۱۸۰۰ نفر هيئت علمی دارد. در اين دانشگاه درکنار اساتید داخلی از همكاري اساتيد مطرح بين المللي نيز استفاده مي­شود. در این دانشگاه علاوه بر امکانات تحصیلی، امکانات رفاهی و فرهنگی مختلف نیز در اختيار دانشجویان می‌باشد و دانشجویان می‌توانند از فعالیت‌های گوناگون علمي فرهنگی نظیر کنسرت ها و نمایشگاه‌های علمی و هنری متعدد در این دانشگاه استفاده کنند. همچنین به دانشجویان این فرصت داده می‌شود تا با چهره های معروف علمی، هنری و ادبی کشور ترکیه و جهان که برای بازدید از این دانشگاه دعوت شده اند دیدار و گفتگو به عمل آورند. این دانشگاه دارای امکانات ورزشی، زمین‌های تنیس و استخر سر پوشیده می‌باشد و امکانات بهداشتی درمانی نیز به دانشجویان درون دانشگاه ارائه می‌شود.

دانشكده ها

دانشگاه آنادولو ( آناتولي)
دانشکده داروسازی
دانشکده علوم علوم انسانی
دانشکده تربیت_معلم
دانشکده هنرهای زیبا
دانشکده علوم_پایه
دانشکده حقوق
دانشکده اقتصاد و علوم_مدیریتی
دانشکده علوم ارتباطات
دانشکده مدیری_ بازرگانی
دانشکده فنی و مهندسی و معماری

كالج ها

دانشگاه آنادولو ( آناتولي) اسكي شهير ترکیه

کالج تربیت بدنی و علوم_ورزشی
کالج موسيقی و تئاتر
کالج هنرهای صنعتی
کالج آموزش توان بخشی
کالج هوانوردی غیر نظامی
کالج علوم گردشگری و هتلداري

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *