دانشگاه های دولتی ترکیه که دندانپزشکی دارند

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه یکی از موضوعاتی است که در جستجو برای تحصیل در ترکیه در گوگل زیاد با آن مواجه میشدم. به همین خاطر تصمیم گرفتم تا مطالبی درباره تحصیل در ترکیه و نیز تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در وبسایت آموزش ترکی استانبولی به عنوان نخستین منبع معتبر تحصیل در ترکیه و ارائه دهنده ی مشاوره تحصیل در ترکیه منتشر کنم.

در همین راستا، دانشگاههای ترکیه را به صورت تفکیک شده در بخش دندانپزشکی دانشگاههای دولتی و دندانپزشکی دانشگاههای خصوصی جداسازی کردم. همچنین دانشگاهای ترکیه که دندانپزشکی انگلیسی ارائه میدهند با رنگ قرمز مشخص شده اند و در مقابل آنها نیز عبارت İngilizce یعنی زبان انگلیسی نوشته شده است.

CERRAHPAŞA (İngilizce) (Diş Hekimliği Fakültesi

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (İngilizce) (Diş Hekimliği Fakültesi 

İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ (İngilizce) (Diş Hekimliği Fakültesi 

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İngilizce) (Diş Hekimliği Fakültesi 

دندانپزشکی در ترکیه چند سال است

دوره دندانپزشکی در ترکیه  همانند بسیاری از کشورهای دیگر ۵ سال به طول می انجامد. دوره دندانپزشکی در ترکیه به دو دوره ۲ ساله و ۳ ساله تقسیم می شود که در دوره ۲ ساله مطالب به صورت تئوری یا تئوری- عملی آموزش داده می شود و در دوره ۳ ساله دانشجویان وارد محیط بیمارستان می شوند و به صورت عملی در محیط واقعی آموزش ها و مهارت های لازم را فرا می گیرند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

برای ورود به رشته پزشکی در ترکیه، متقاضیان باید در آزمون YÖS یا SAT نتیجه خوبی کسب کنند. آزمون YÖS برای انتخاب متقاضیان برای تحصیل در هر دانشگاه برگزار می شود یعنی هر دانشگاه امتحان مخصوص به خود را دارد.

برای اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی می بایست در آزمون ورودی دانشجویان بین المللی که آزمون یوس یا ست می باشند، شرکت نمایید، داشتن معدل بالا در دبیرستان در ایران نیز در شرایطی خاص می تواند به شما کمک کند. همچنین باید توانایی زبان ترکی و یا انگلیسی خود را برای دانشگاه از طریق مدارکی مثل تومر، آیلس و تافل به اثبات برسانید.

برای خرید منابع یوس کلیک کنید

شهریه دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه

در دانشگاه های دولتی هزینه ها معمولا بر اساس تحصیل به زبان انگلیسی گران تر هستند، این هزینه برای دانشگاه های انگلیسی زبان چیزی حدود 600 – 1500 دلار در هر سال، در حالی که همان رشته ها به زبان ترکی، هزینه ای حدود 240 – 750 دلار در پی دارد.

شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در حدود 10.000 دلار – 25.000 دلار متغیر هستند. ذکر این نکته مهم است که این شهریه  و مبالغ بدون بورسیه ” Burs” هستند.

به طور میانگین، یک دانشجوی بین المللی ماهانه چیزی حدود 400 – 500 دلار آمریکا برای هزینه های مسکن، غذا، لباس، سرگرمی، حمل و نقل و تلفن خرج می کند. کتاب و هزینه های اداری برای هر ترم تقریبا حدود 100 – 150 دلار آمریکا هستند.

اگر شما به زبان ترکی مسلط هستید، هزینه های زندگی در شهرهای کوچک با دانشکده های پزشکی بسیار کمتر خواهد بود. در مقایسه با کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در این کشور بسیار مناسب است و این مسئله می تواند کمک شایانی برای ما ایرانی که معمولاً درگیر نوسانات ارزی هستیم، باشد.

شهریه تمامی دانشگاه های ترکیه

 

جهت مشاوره رایگان درباره دانشگاه های ترکیه و اطلاع از زمان ثبت نام ها و آزمون یوس با شماره های زیر تماس بگیرید: 

۰۲۱۹۱۰۰۲۳۴۹

5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *