درباره دانشگاه استانبول ترکیه

از دانشگاه های معتبر ترکیه می توان دانشگاه استانبول را نام برد که هر ساله برای جذب دانشجویان خارجی،  آزمون یوس  را برگزار می کند ، این دانشگاه در شهر استانبول و در نزدیکی میدان بیاضیت قرار دارد. در سال 2010 این دانشگاه در بین 500 دانشگاه برتر دنیا از طرف موسسه رتبه بندی دانشگاههای جهان رتبه 401 را کسب کرد ؛ دانشگاه استانبول افتخار کسب جایزه نوبل ادبیات را نیز دارد.

 

آزمون یوس Yös دانشگاه استانبول

آزمونی است که دانشگاه های ترکیه بخصوص دانشگاه استانبول هر ساله برای تعیین سطح علمی متقاضیان خارجی برگزار می کنند. و برای پذیرش دانشجو از مقطع دیپلم متوسطه که قصد تحصیل در ترکیه  در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و رشته های فنی مهندسی را دارند برگزار می کنند. متقاضیانی که در آزمون موفق و نمره بالایی را دریافت می کنند در این دانشگاه ها پذیرش می شوند.

نکات مهم نحوه برگزاری آزمون یوس

نکته : دفترچه سوالات به دو زبان انگلیسی و ترکی آماده شده است و هر داوطلب به سوالات پاسخ می دهد که هنگام ثبت نام آزمون YöS ( یوس )  نوع زبان را مشخص کرده است.

نکته : بعضی اوقات بعضی دانشگاه ها سوالات را به فارسی نیز طرح می نمایند.

آزمون کنکور YöS یوس از دو بخش اصلی تشکیل شده است یک بخش اصلی که شامل آزمون هوش و ریاضی است و یک بخش آزمون سنجش سطح زبان .

بخش اصلی آزمون : آزمون هوش و ریاضی است.

بخش ریاضی شامل سوالات : ریاضیات عمومی،مثلثات ، هندسه و غیره.

بخش هوش : این بخش شامل سوالاتی بر پایه تفکر منطقی ، اشکال سه بعدی می باشد.

تعداد سوالات : معمولا بین 80 تا 100 سوال

زمان پاسخ گویی به سوالات : بین 100 تا 120 دقیقه است

نکته: تعداد دقیق سؤالات و زمان پاسخگویی از سایت رسمی هر دانشگاه در آگهی های مربوط به آزمون ورودی اعلام می گردد.

بخش دوم آزمون یوس : آزمون سنجش سطح زبان

متقاضیانی که در آزمون هوش و ریاضی موفق و در دانشگاه پذیرش می شوند در صورتی که در آزمون زبان ترکی استانبولی موفق شوند و سطح زبانی آنها قابل قبول باشد میت وانند مستقیم وارد دانشگاه شوند در غیر این صورت می بایست یک دوره 6 ماهه زبان را قبل از دانشگاه شرکت کنند.

 

زمان بندی و تقویم ثبت نام آزمون یوس ( YÖS ) دانشگاه استانبول 2019

آزمون YöS (یوس ) توسط هر دانشگاه بصورت مجزا برگزار می گردد.

ثبت نام آزمون یوس : معمولا بهمن ماه هر سال زمان ثبت نام آزمون YöS ( یوس ) در دانشگاه ها مختلف است و هر دانشگاه بصورت مجزا آزمون YöS ( یوس ) را برگزار می کند.

تاریخ آزمون یوس : آزمون یوس بین اردیبهشت ماه تا تیر ماه برگزار می شود .

تاریخ اعلام نتایج یوس : معمولا دو هفته بعد از برگزاری آزمون نتایج در سایت دانشگاهی که در آزمون یوس آن ثبت نام کرده اید منتشر می شود.

 

 

5/5 ( 1 نظر )
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *